خوش آمدید ، مهمان ! [ ورود

تماس بگیرید

استخدام ۵ هزار بهورز در سال جدید

  • ارسال شده: مهر 10, 1395 1:11 ب.ظ
  • انقضاء: این آگهی منقضی شده است

توضیحات بیشتر

رئیس گروه نیروی انسانی مرکز مدیریت وزارت بهداشت:
جذب ۵ هزار بهورز در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد‌
رئیس گروه نیروی انسانی مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت نیازمند ۵ هزار بهورز است که جذب این تعداد نیرو در دستور کار قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ازسبزوار،  ناهید جعفری ظهر امروز در همایش گرامیداشت روز بهورز اظهار داشت: 17 هزار و 792 خانه بهداشت فعال در کشور فعالیت دارند که 31 هزار و 290 بهورز در این مراکز خدمات دهی می‌کنند.
وی با بیان اینکه تعداد خانه‌های بهداشت در کشور باید 18 هزار مرکز باشد، افزود: وزارت بهداشت نیازمند 5 هزار بهورز است که جذب این تعداد نیرو در دستور کار قرار دارد.
رئیس گروه نیروی انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای قرارگیری شغل بهورزی به عنوان مشاغل سخت خاطرنشان کرد: این امر یک پروسه پیچده و زمان بر است و درحال حاضر مراحل اولیه این کار در سازمان مدیریت در حال پیگیری است. یکی از مزایای مشاغل سخت این است که با توجه به سختی شغل، با حقوق 30 روز سال‌های خدمت کاهش می‌یابد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان سبزوار نیز در این مراسم با اشاره به افتتاح نخستین مرکز آموزش بهورزی سبزوار در سال 1360 اظهار داشت: دومین مرکز آموزش بهورزی در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان جغتای به بهره‌برداری رسید.
مریم مسعودی‌فر افزود: این مرکز ظرفیت آموزش 30 دانش آموز بهورز را دارد ضمن اینکه جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شامل 40 درصد جمعیت روستایی و 60 درصد جمعیت شهرنشین است. درحال حاضر 193 خانه بهداشت در پنج شهرستان سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن فعال هستند که 306 بهورز در این مراکز به نیازمندان حوزه سلامت ارائه خدمات می‌کنند.
مسعودی‌فر با بیان اینکه بهورزان مهم‌ترین نقش در شناسایی و پیشگری از بیماری‌ها را دارند، خاطرنشان کرد: تغییر شاخص‌ها در کشور و شهرستان‌ها نشان‌دهنده عملکرد خوب بهورزان است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس نیز با بیان اینکه توسعه هر جامعه‌ای به سلامت آن جامعه بستگی دارد و در دولت یازدهم به امر سلامت توجه ویژه‌ای شده است، اظهارداشت: بهداشت و درمان دو محور اصلی سلامت هستند و بهداشت بر درمان نیز مقدم است چرا‌که بهداشت اهمیت بسزایی در پیشگیری بیماری‌ها دارد.
رمضانعلی سبحانی‌فر با بیان اینکه باید توجه ویژه‌ای به بهورزان شود افزود: با توجه به اینکه بهورزان در مناطق روستایی خدمت‌رسانی می‌کنند و مردم روستا به‌دلیل اینکه نوع کار و منبع درآمدشان در ارتباط با دام و طیور است با آلودگی‌های خاصی مواجه هستند.
وی با بیان اینکه بهورزان پیشخوان و جلوگیری‌کننده بسیاری از بیماری‌ها هستند، عنوان کرد: امروز توجه به این بخش سبب شده شاخص‌های درمانی بالاتر از گذشته باشد. سبزوار با کمبود 70 ‌بهورز روبه‌رو است که امیدواریم با تامین نیروی انسانی بار سنگینی که بر دوش بهورزان شهرستان است کاهش پیدا کند.
نماینده مردم سبزوار در مجلس با اشاره به سامانه سیب خاطرنشان کرد: امروز مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در این طرح بسیار موفقیت‌آمیز عمل کرده‌اند و در شهرستان تمامی پرونده‌های روستائیان الکترونیکی شده است.
سبحانی فر با اشاره به توجه مجلس به بهورزان گفت: در مجلس شورای اسلامی توجه ویژه‌ای به این بخش شده ‌و این بخش یکی از موفق‌ترین بخش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است.

104 بازدید کل ، 1 امروز

  

شناسه آگهی : 5257f10735ce6ef

گزارش مشکل

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....

ارسال نظر